Nasze sekcje

W klubie Dragon Starachowice prowadzone są zajęcia:

  • Kickboxing
  • MMA
  • Boks 
  • Treningi dla kobiet:  Aerokickboxing
  • Combat Kickboxing

 

Więcej o naszych sekcjach...

Kickboxing to sport walki, w którym oprócz stosowania pełnego wachlarza technik bokserkich - można również stosować kopnięcia. Walka na zawodach odbywa się w ringu i jest bardzo widowiskowa. Amatorskie odmiany, dzięki stosowanym ochraniaczom i doświadczonej kadrze trenerskiej - są bezpieczne i znakomicie rozwijają ciało i ducha uprawiających zawodniczek i zawodników.

K-1 (K-1 Rules) to odmiana kickboxingu, w której oprócz wszystkich "klasycznych" technik dozwolone są uderzenia kolanem. Ta forma walki porywa swą dynamiką, a sam trening jest zupełnie bezpieczny dzięki ochraniaczom oraz podziału na grupy zaawansowania.

Muay Thai (boks tajski) to najtwardsza forma walki w stójce. Dozwolone są tu uderzenia łokciem, kolanami oraz walka w klinczu. Muay Thai to oprócz doskonalenia kondycji, siły i techniki - także znakomita forma rozwoju duchowego, ucząc dyscypliny oraz kontroli nad emocjami.

MMA (mieszane sztuki walki) i brazylijskie jiu-jitsu to dyscypliny, w której oprócz walki w stójce - pojedynek toczy się również w parterze, a dozwolone są dźwignie oraz rzuty.

Aero-kickboxing to ciekawa forma aerobiku, w której wykorzystywane są ciosy i kopnięcia stosowane w różnych dyscyplinach kontaktowych takich jak: boks, kickboksing, boks tajski czy karate. To łatwy sposób na zrzucenie niepotrzebnych kilogramów, przy jednoczesnej dobrej zabawie!