Dragon Starachowice - News

05-10-2016

Poprzeczkę zawiesili sobie wysoko


Szkoleniowiec odsłania kulisy wielkiego, sportowego wydarzenia
Poprzeczkę zawiesili sobie wysoko
- Ambicją sportowców jest wygrywanie. Chcemy iść tym śladem i stawiać sobie poprzeczkę jeszcze wyżej, tak by dążyć do doskonałości – podkreśla Marek Jasiński, twórca sukcesów Dragona Starachowice. To już przesądzone: drugi rok z rzędu gród nad Kamienną będzie gospodarzem mistrzostw Polski w kickboxingu w formule oriental rules. Oprócz juniorów i seniorów, na początku grudnia (od 9 do 11) w miejskiej hali sportowej kibice będą świadkami zmagań weteranów w formule kick light. Emocje gwarantowane. 

 

Ubiegłoroczne mistrzostwa Polski, które także rozgrywane były w formule oriental rules zasłużenie zebrały mnóstwo pozytywnych opinii. W tym roku poprzeczka zawieszona jest jeszcze wyżej, już nie tylko pod względem sportowym, ale także organizacyjnym i logistycznym.

M. JASIŃSKI, TRENER STARACHOWICKIEGO DRAGONA: - Dokładnie. Mamy świadomość tego, jakie wiele pracy przed nami. Czasu jest niewiele, ponad dwa miesiące. Nie zmienia to faktu, że impreza już dziś cieszy się sporym zainteresowaniem. Otrzymujemy wiele maili i zapytań z różnych zakątków kraju. Mamy nadzieję, że skutek będzie podobny jak blisko 12 miesięcy temu. Potrzeba mnóstwo zaangażowania, by wszystko zagrało tak jak powinno. Mamy porównanie do tego, co było w ubiegłym roku i jak wyglądały przygotowania do mistrzostw, do obecnej sytuacji. Teraz łatwiej jest dotrzeć do podmiotów, które mogą nam pomóc w organizacji. Czujemy, że jest dobry klimat do tworzenia wielkiego, sportowego wydarzenia. Mamy deklaracje z wielu stron. Liczymy na to, że ciężka praca jaką wkładamy przyniesie pozytywny efekt.

Ubiegłoroczny, krajowy czempionat przeszedł do historii nie tylko jako wielkie wydarzenie, ale przede wszystkim jako sukces sportowy klubu. W grudniu będzie podobnie?

- Zdajemy sobie sprawę, iż nie jest łatwo przekuć sukcesu organizacyjnego w sportowy i odwrotnie, ale wiemy również, że osiągnięcia napędzają koniunkturę na sporty walki. W tegorocznej w barwach Dragona ma wystąpić 9 zawodników i zawodniczek. Plany są ambitne. Działania toczą się dwutorowo: z jednej strony trenujemy, przygotowujemy formę na grudzień, z drugiej czekamy na potwierdzone deklaracje od podmiotów, które odpowiedziały pozytywnie na naszą prośbę. Czas pokaże, w jakiej dokładnie kwocie zamknie się budżet mistrzostw.

Po jakże udanych mistrzostwach świata w Irlandii, starachowiccy fani sportów walki powoli mogą ostrzyć sobie apetyty na dobry występ Filipa Zawłockiego, fightera który podąża wytyczonymi przez Dawida Kasperskiego ścieżkami.

- W mistrzostwach wystartują z pewnością Ernest Kisiel i Robert Siebyła, którzy mają za sobą debiut na zawodowym ringu. Filipa czeka trudne zadanie. W Starachowicach wystąpi jako junior (w formule oriental rules nie ma podziału na juniorów młodszych i starszych – przyp.red.). Na pewno przyjdzie mu się zmierzyć z rywalami starszymi od siebie. Czy różnica wieku będzie przemawiała na ich korzyść? Mam nadzieję, że nie. Filip w czasie swojego ostatniego występu udowodnił na co go stać. A stać go na wiele. O medal nie będzie łatwo. Do mistrzostw jest jeszcze trochę czasu. Nie zabraknie także żeńskich akcentów. Spore emocje towarzyszyć będą startom Alicji Siebyły i Dominiki Czernikiewicz. Liczę na ich medale. Zapowiada się super impreza.

Nie tak dawno mówiło się, że być może w Starachowicach po kilkuletniej przerwie w ringu ponownie pojawi się Dawid Kasperski. Na ile zorganizowanie walki wychowanka Dragona w grodzie nad Kamienną jest realne?

- Prawdopodobieństwo jest duże. Dawid mimo, iż mieszka i trenuje we Wrocławiu (reprezentuje barwy Punchera - przyp.red.) cały czas związany jest ze Starachowicami. Zorganizowanie pojedynku zawodowego byłoby miłą niespodzianką zarówno dla zwolenników jego talentu, ale głównie kibiców ze Starachowic. Oczywiście, by tak się stało musi zagrać wiele czynników. Najważniejszy z nich – deklaracja samego zawodnika i chęć mamy zapewnione. Nie wykluczamy również, że w Starachowicach gościć będziemy zagranicznych fighterów. W najbliższych dniach roześlemy komunikat do klubów poza granicami kraju. Pomysłów jest mnóstwo. Na rywalizację amatorską budżet jest już praktycznie zamknięty. To co uda zdobyć extra, przeznaczymy na dodatkowe atrakcje.

Jakie?

- Na razie niech pozostanie to niespodzianką.

Rozmawiał Rafał Roman

Czy wiesz, że...
Jednym z patronów medialnych mistrzostw Polski w kickboxingu w formule oriental rules będzie TYGODNIK. Honorowym gościem imprezy będzie poseł ziemi na Sejm RP Krzysztof Lipiec. Patroni honorowi to: Starachowickie Centrum Kultury, gminy Wąchock, Mirzec, Brody, Pawłów, Starostwo Powiatowe, Urząd Miasta, wojewoda świętokrzyski. Listę sponsorów tworzą na razie: hotel Senator, Zakład Energetyki Cieplnej w Starachowicach, piekarnia Marka Zaczka, Totalizator Sportowy oraz kino Helios.