Dragon Starachowice - News

26-11-2016

To będzie wielkie, sportowe show


Turniej tylko dla ludzi o stalowych nerwach
Jeśli jesteś miłośnikiem sportów walki, to takiej okazji z pewnością nie możesz przegapić. Starachowice i miejska hala sportowa po raz drugi z rzędu staną się areną zmagań mistrzostw Polski w kickboxingu, w niezwykle widowiskowej formule oriental rules. - Iskry polecą w ringu – zapewnia Marek Jasiński, człowiek orkiestra w starachowickim klubie Dragon, będącym głównym organizatorem imprezy.

Powoli staje się już tradycją, że początek grudnia zarezerwowany jest dla ludzi kochających nie tylko emocje, fantastyczne pojedynki, ale przede wszystkim mających nerwy ze stali. Tak było blisko rok temu, kiedy do grodu nad Kamienną zjechała czołówka polskich fighterów. Mistrzostwa w formule oriental rules zakończyły się podwójnym sukcesem. Tak pod względem sportowym, jak i organizacyjnym. Zwłaszcza dla starachowickiego klubu Dragon, który jak zwykle stanął na wysokości zadania. W tym roku ma być podobnie.

- Listę sponsorów i partnerów krajowego czempionatu mamy już praktycznie zamkniętą. Liczymy na dużą frekwencję i naszych kibiców, którzy głośnym dopingiem pomogą nam w odnoszeniu zwycięstw – podkreśla Marek Jasiński, trener i wychowawca wielu utytułowanych zawodników. Przedsmak tego, co kibice będą mogli na żywo zobaczyć 10 i 11 grudnia, już w najbliższą sobotę. W gościnnych progach kina Helios w Centrum Handlowym Galardia odbędzie się trening medialny. Jego początek zaplanowano na godz. 10.30. - Już dziś zapraszamy na to niezwykłe wydarzenie. Wszyscy, którzy tego dnia pojawią się w Galerii będą mogli wziąć udział w przygotowanych na specjalną okazję konkursach – dodaje popularny "Samuraj". Do zgarnięcia będą m.in. zaproszenia na finałową galę mistrzostw (można je również wygrać w ramach konkursu TYGODNIK-a).

Gala finałowa mistrzostw zaplanowana została na niedzielę. Dzień wcześniej odbędą się pojedynki eliminacyjne. W piątek przyjazd zawodników, ważenie i oficjalna konferencja prasowa. W tym roku organizatorzy turnieju zapowiadają mnóstwo atrakcji. Oprawą najważniejszych walk zajmuje się profesjonalna firma. Lampy i oświetlenie ringu mają zrobić piorunujące wrażenie na widzach. - Z roku na rok staramy się dopieszczać imprezę, tak aby wszyscy, którzy przyjadą w tych dniach do Starachowic byli zadowoleni – mówi trener Jasiński, który podobnie jak poseł ziemi świętokrzyskiej Krzysztof Lipiec, prezydent miasta Marek Materek, a także starosta powiatu starachowickiego Dariusz Dąbrowski wystąpili w filmiku zapowiadającym mistrzostwa.

Medale już czekają

- Mamy świadomość tego, jak ważna jest otoczka medialna. Dlatego staramy się robić wszystko, by dotrzeć do jak najszerszego grona potencjalnych odbiorców – przyznaje nasz rozmówca. Klub – podobnie jak 12 miesięcy temu - zadbał także o transmisję internetową. Ci, którzy nie będą mogli osobiście zameldować się w miejskiej hali sportowej, zmagania śledzić będą na monitorach komputerów, tabletach, a także smartfonach. Wszystko dzięki telewizji fightime.pl. - Transmisja prowadzona będzie w wysokiej jakości. Na miejscu zorganizujemy studio, do którego zaproszeni zostaną zawodnicy, trenerzy, a także osoby związane ze sportami walki. Tego nie można przegapić – dodaje Jasiński.

Jak zapewniają gospodarze imprezy, w trakcie zawodów prowadzona będzie zbiórka na cele charytatywne. - Mamy nadzieję na pozytywny odbiór mistrzostw. W ub. roku otrzymaliśmy mnóstwo smsów, ciepłych słów i gratulacji jakie płynęły z różnych stron Polski. Wykonaliśmy kawał dobrej roboty, której efekty i owoce zbieraliśmy w kolejnych miesiącach. Liczymy, że teraz stanie się podobnie – nie ukrywa Jasiński. Ponad 200 plakatów jakie pojawiły się w ogólnodostępnych miejscach, 8-minutowy reportaż o Starachowicach i m.in. strona internetowa turnieju, mają przyciągnąć nie tylko sympatyków tej dyscypliny sportu, ale przede wszystkim głównych bohaterów widowiska.

W Starachowicach głównie z przyczyn zdrowotnych, nie zobaczymy utalentowanej reprezentantki Dragona Dominiki Czernikiewicz. Między linami mają pojawić się za to inni. - Na razie na liście zgłoszeniowej widnieje ponad 30 nazwisk. Do rozpoczęcia MP pozostało jeszcze kilkanaście dni. I do tego czasu, lista na pewno się powiększy. Ciekawi jesteśmy czy pęknie "setka" – przypuszcza szkoleniowiec Dragona.

Rafał Roman

Oni reprezentować będą barwy Dragona
Podczas mistrzostw Polski w kickboxigu w formule oriental rules, barw Dragona Starachowice reprezentować będzie ośmiu fighterów. Wśród juniorów: Adrian Gunia (kategoria 57 kg), Robert Siebyła (60 kg), Ernest Kisiel (63 kg), Karol Mamerski (63 kg) oraz Filip Zawłocki (81 kg). W rywalizacji seniorów zobaczymy w akcji: Marcina Kosiarskiego (75 kg), a także Kazimierza Perę (+91 kg). Wśród weteranów w ringu zamelduje się trener i szkoleniowiec klubu Marek Jasiński (74 kg). W kolejnych dniach prezentować będziemy sylwetki poszczególnych zawodników. Na pierwszy ogień Marcin Kosiarski oraz Kazimierz Pera.
Marcin KOSIARSKI – ma 27 lat, starachowiczanin, przez trzy lata rywalizował w formule MMA (mieszane sztuki walki), 2-krotnie wygrywał Amatorską Ligę MMA, w grudniu w formule oriental rules zobaczymy go po raz pierwszy. – Marcin posiada dobre warunki fizyczne. W czasie zajęć skupia się na pracy. Nie zwalnia tempa – mówi M. Jasiński.
Kazimierz PERA – ma 35 lat, pochodzi z Poznania, w Dragonie trenuje od ponad roku, na starachowickim ringu występ w MP będzie debiutem w kickboxingu.