Dragon Starachowice - News

13-04-2014

Mistrzostwa Polski K-1 Głogów

W dniach 4-6 kwietnia w Głogowie odbyły się Mistrzostwa Polski K-1 młodzieżowców, juniorów starszych i młodszych. Dragona reprezentowało 4 zawodników. W Głogowie również odbyła się gala zawodowa The Gladiators K-1, w której udział wziął nasz zawodnik Damian Śpiewak.

Ernest Kisiel wygrał dwie walki i zdobył złoty medal w kategorii do -60 kg juniorów młodszych. W pierwszej walce pokonał Mateusza Brusiło ( Fighter Wrocław ), a w finale zmierzył się z Dawidem Klonowskim ( UKS WILK GRAJEWO ). Obydwie walki zwyciężył na punkty 3:0.
Robert Siebyła również stoczył dwa pojedynki, w pierwszej walce półfinałowej wygrał 3:0 z Dominikiem Nowa ( JELENIOGÓRSKI KLUB SHIDOKAN KARATE ), lecz w finale uległ Robertowi Soboniowi ( Klub Kickboxing Kielce ) niejednogłośną decyzją 1:2. Robert w Głogowie wywalczył srebrny medal w kategorii do -51 kg juniorów młodszych.
W kategorii do -60 kg juniorek młodszych, Joanna Mazurek poległa w finale z Julianną Musiał ( Siedlecki Klub Sportowy GLADIATOR ) i przywiozła do Starachowic srebrny medal.
Jacek Miszta wygrywając 3 walki kolejno z Radosławem Szpojda ( Hunter Gym Bydgoszcz ), Lenem Kirył ( Palestra Warszawa ), Mateuszem Chabowskim ( Golden Dragon Bydgoszcz ) wywalczył złoty medal w kategorii do -75 kg juniorów starszych.
Reprezentująca Ostrowiecki Klub Sportów Walki ( trenująca w Starachowicach ), Ewa Pietrzykowska w finale przez RSC w trzeciej rundzie wygrała z Magdaleną Rakowską ( KSW SPARTAKUS Świdwin ) i została Mistrzynią Polski K-1 juniorek młodszych w kategorii -56 kg.

Gala The Gladiators K-1 odbyła się w sobotni wieczór po zakończeniu walk Mistrzostw Polski w Głogowie. Śpiewak zmierzył się z zawodnikiem gospodarzy Legiona Głogów - Patrykiem Saganem. Po wyrównanej walce, Damian przegrał niejednogłośną decyzją 2:1.