Dragon Starachowice - News

06-05-2015

Nasi na Pucharze Europy

Sześć zwycięstw w poszczególnych kategoriach, 16 miejsc na podium oraz drugie miejsce w klasyfikacji klubowej to dorobek kickbokserów z Klubu Sportowego „Dragon” na rozgrywanym w Krynicy Zdrój Pucharze Europy WAKO

Starachowiccy kickbokserzy mają za sobą kolejny udany start. Tym razem silna reprezentacja Klubu Sportowego „Dragon” wystąpiła w Krynicy Zdrój na zawodach kickbokserskiego Pucharu Europy Federacji WAKO. Do Krynicy wybrało się aż 12 naszych zawodników wspieranych oczywiście przez swojego trenera i prezesa Marka Jasińskiego.

Zawody Pucharu Europy miały niesamowitą frekwencję. Od 30 kwietnia do 3 maja o tytuły mistrzowskie rywalizowało ponad 700 zawodników z Polski oraz wielu utalentowanych kickbokserów nie tylko z krajów sąsiednich. W tym gronie nasi reprezentanci spisali się znakomicie.

Z grona dwunastu zawodników „Dragona” aż dziesięcioro stanęło co najmniej raz na podium w swojej kategorii. Tylko Piotr Cieśla i Gabriel Dobrucki musieli tym razem obejść się „smakiem medalu”, ale już dziś obiecują, że w kolejnych zawodach również oni powalczą o sukcesy medalowe. Trzymamy kciuki!

Nasi medaliści

W rywalizacji kadetów młodszych Kacper Świderski był drugi w kategorii wagowej do 32 kg w formule kick light, a jego klubowa koleżanka Alicja Siebyła dwukrotnie stawała na podium. Ala wygrała w kick light, a w formule light contact zdobyła brązowy medal.Krynica

Wśród kadetów starszych złoto wywalczył Filip Zawłocki, który w kategorii 69 kg w formule kick light był zdecydowanie najlepszy. Po dwa brązowe medale z Krynicy przywieźli natomiast Dominika Czernikiewicz oraz Karol Mamerski. Do bogatego dorobku medalowego Dragona swoje zdobycze dołożyli również Adrian Gunia (srebro w kick light) oraz Patrycja Słoka (brąz w kick light).

Dwa medale w rywalizacji juniorów starszych wywalczył Robert Siebyła. Nasz zawodnik dopiero w finale low kicku (63 kg) doznał porażki i otrzymał srebrny medal. Siebyła dołożył jeszcze brąz w formule kick light.

W kategorii seniorów Arkadiusz Czapliński oraz Szczepan Stawiarski zdominowali kategorię wagową do 86 kg. Dwaj nasi zawodnicy zdobyli łącznie cztery złote medale wygrywając w czterech formułach kickbokserskich. Czapliński był najlepszy w low kicku oraz kick light, a Stawiarski okazał się triumfatorem w rywalizacji K1 oraz light contact.

Nie ma czasu na odpoczynek

- To były bardzo udane dla nas zawody. Bardzo fajna rywalizacja i spore sukcesy naszych zawodników. Tak można ocenić nasz start w Krynicy Zdrój. Każdy wynik i każdy medal wywalczony na tych zawodach cieszy. W sumie stoczyliśmy około 40 walk. To był prawdziwy maraton kickbokserski zakończony naszym sukcesem. Cieszy on tym bardziej, że większość naszej reprezentacji stanowili debiutanci. A jeśli do tego dodamy jeszcze nasz sukces w klasyfikacji zespołowej to ręce same składają się do oklasków – ocenił Marek Jasiński występ swoich podopiecznych.

Nasi zawodnicy do sukcesów indywidualnych dołożyli jeszcze sukces w klasyfikacji klubowej. W rywalizacji zespołowej w formule kick light Klub Sportowy „Dragon” zajął drugie miejsce. To znakomity prognostyk przed kolejnymi zawodami.

- Ciężka praca naszych zawodników zaowocowała dobrymi wynikami. Nie ma jednak czasu na odpoczynek. Już w przyszły weekend w Lidzbarku Welskim odbędą się Mistrzostwa Polski Kadetów i Starszych w formule kick light, a w dniach 22-24 kwietnia jedziemy do Legnicy na Mistrzostwa Polski seniorów i juniorów w formule K1 – podsumowuje Jasiński. Leszek Kowalski