Dragon Starachowice - News

10-12-2015

Najlepsi kickbokserzy znów gościli w Starachowicach


Prawie 100 zawodników z całej Polski wzięło udział w rozgrywanych w naszym mieście kickbokserkich Mistrzostwach Polski. Zawody rozgrywane były w formułach kick light oraz oriental rules. Zawodnicy Dragona zdobyli siedem medali.


To był kolejny weekend pełen kickbokserskich emocji w naszym mieście. Starachowice po raz kolejny gościły najlepszych zawodników z całej Polski, którzy w Miejskiej Hali Sportowej rywalizowali o tytuły mistrzów Polski. Dla Klubu Sportowego „Dragon” była to kolejna okazja do organizacji prestiżowej imprezy sportowej w naszym mieście.

Tym razem wybór padł na kick light oraz formułę oriental rules. W dotychczasowej historii imprez kickbokserskich w Starachowicach uczestnicy zawodów nie walczyli jeszcze u nas w tej odmianie walk.

Najlepsi przyjechali do Starachowic

Ponad setka zawodników z całej Polski wyraziła pierwotnie chęć udziału w kickbokserskich zawodach organizowanych w Starachowicach. Liczba ta została jednak ostatecznie zweryfikowana. Po piątkowym ważeniu i losowaniu turniejowych drabinek okazało się, że w weekend na starachowickim ringu zaprezentuje się ostatecznie 83 zawodników.

Utalentowani kickbokserzy z różnych zakątków kraju mieli rywalizować w kategorii juniorów, seniorów oraz weteranów. Ci ostatni mieli walczyć w formule kick light, a nieco młodsi adepci sportów walki rywalizowali w atrakcyjnej dla kibiców formule oriental rules.

Otwarcie zawodów w sobotę

Mistrzostwa Polski w kickboxingu odbywały się w Starachowicach przez dwa dni. W sobotę zawodnicy rozpoczęli udział w tej imprezie i stoczyli pierwsze walki. W tym dniu odbyła się również ceremonia otwarcia zawodów, a symbolicznego otwarcia dokonał Zastępca Prezydenta Miasta Starachowice Jerzy Miśkiewicz. Były słowa podziękowania dla władz związku za przyznanie naszemu miastu i klubowi „Dragon” kolejnej wielkiej imprezy sportowej, a także życzenia dla zawodników rywalizujących w ringu.

W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele Polskiego Związku Kickboxingu, obsady sędziowskiej zawodów, władz miasta, władz powiatowych, a także przedstawiciele gmin ościennych, którzy w tym roku aktywnie włączyli się w organizację zawodów. Głos zabrał również prezes Klubu Sportowego „Dragon” Marek Jasiński, który podziękował serdecznie wszystkim instytucjom, osobom oraz firmom, które przyczyniły się do sprawnej organizacji turnieju mistrzowskiego.

Pierwsze walki

Tegoroczne Mistrzostwa Polski w kickboxingu w Starachowicach to dwa dni sportowych emocji, 83 zawodników tworzących niesamowite emocje na ringu, 35 klubów z całej Polski, które tak chętnie odwiedzają nasze miasto, a także wiele trofeów, nagród i specjalnie przygotowanych pasów mistrzowskich dla najlepszych sportowców w prawie 30 kategoriach wagowych.

Kibice mogli na żywo obejrzeć przez dwa dni aż 54 walki, których stawką były tytuły mistrzowskie w kategorii juniorów, seniorów oraz weteranów. Emocji nie brakowało, a starachowicka publiczność głośnym dopingiem jak zwykle wspierała swoich ulubieńców. Część walk finałowych odbyła się już w sobotę, ale te najciekawsze pojedynki o tytuł mistrzowski rozegrano w niedzielę.

Finały i dekoracje

Gala Finałowa rozpoczęła się o godzinie 14-ej, a w pierwszym pojedynku znakomicie spisał się prezes i trener Dragona Marek Jasiński. Popularny „Samuraj” pokonał Krzysztofa Tomę z Piotrowskiej Szkoły Sztuk Walki i pewnie zdobył tytuł Mistrza Polski w kategorii weteranów.

Ten pojedynek – podobnie jak wszystkie pozostałe – kibice kickboxingu mogli oglądać nie tylko „na żywo” w Miejskiej Hali Sportowej. Starachowickie mistrzostwa były bowiem transmitowane na żywo za pośrednictwem Telewizji Internetowej Fight Time, a także na jednym z kanałów Telewizji Vectra. Zasięg naszej imprezy był więc imponujący.

Imponująco wyglądały również statuetki, medale, nagrody i wreszcie pasy mistrzowskie przygotowane dla najlepszych zawodników weekendowych mistrzostw. Kickbokserzy po zakończeniu swojej rywalizacji mogli stanąć na podium i odebrać zasłużone trofea. Zawodników dekorowali zaproszeni goście, w tym również Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek, który nad zawodami objął honorowy patronat.

Medale Dragona

W gronie uczestników mistrzostw nie zabrakło również reprezentantów Klubu Sportowego „Dragon”, którzy z sukcesami zaprezentowali się starachowickiej publiczności.

Poza wspominanym wcześniej Markiem Jasińskim złoty medal w swojej kategorii wywalczyli jeszcze Ernest Kisiel oraz Szczepan Stawiarski. Srebrny krążek odebrał za swój występ Arkadiusz Czapliński i Karol Mamerski, a brązowe medale Mistrzostw Polski trafiły do Grzegorza Kwietnia oraz Roberta Siebyły. Gratulujemy!