Dragon Starachowice - News

27-03-2016

Dragon i miasto Starachowice organizatorami dużej imprezy


Na gwiazdkę fani kickboxingu rozpakują prezent
To już pewne. Na początku grudnia do grodu nad Kamienną ponownie zawitają najlepsi polscy fighterzy w formule oriental rules i weterani, którzy stoczą pojedynki w kick lighcie – dowiedział się TYGODNIK. Dla miłośników sportów walki oznacza to jedno – przed świętami Bożego Narodzenia znajdą z pewnością czas by zasiąść na trybunach miejskiej hali sportowej i delektować się pojedynkami na miarę mistrzostw Polski

 

O pomyśle organizacji krajowego czempionatu, jako pierwsi pisaliśmy już pod koniec ubiegłego roku, kiedy zarówno klub jak i miasto zebrało zewsząd mnóstwo pochlebnych recenzji. W grudniu przedstawiciele starachowickiego Dragona złożyli do Polskiego Związku Kickboxingu oficjalne pismo w sprawie organizacji imprezy. Kilka dni temu, z Warszawy napłynęła długo oczekiwana wiadomość. Stało się faktem, że Dragon i miasto Starachowice od 9 do 11 grudnia będą gospodarzem mistrzostw Polski seniorów i juniorów w formule oriental rules, a przy okazji mistrzostw Polski weteranów w kick lighcie.

- Możemy to oficjalnie potwierdzić. Długo pracowaliśmy nad tym, ale super, że udało się. Kibice obejrzą z pewnością niezapomniane widowisko. Oczywiście także z udziałem reprezentantów naszego klubu – twierdzi Marek Jasiński, szkoleniowiec Dragona, człowiek-instytucja jeśli chodzi o kickboxing w Starachowicach. Jak zapowiada popularny "Samuraj", grudniowe mistrzostwa mają być jeszcze lepsze, niż te, których byliśmy świadkami ponad trzy miesiące temu. Zadbać o to mają m.in. zawodnicy zza granicy. Jak udało nam się ustalić, rozważnych jest kilka scenariuszy, w tym ten by zaprosić fighterów z ościennych państw takich jak Czechy, Słowacja czy Węgry.

Koszt imprezy z pewnością przekroczy 10 tys. zł. 5 tys. Dragon otrzymał z puli organizowanego przez starachowicki magistrat otwartego konkursu ofert, 6 tys. zł z konkursu ogłoszonego przez Starostwo Powiatowe. - Oprócz pojedynków amatorskich, w niedzielę, a zatem ostatniego dnia mistrzostw planujemy zorganizować pojedynki o zawodowe pasy. Ich stawką mogłoby być np. międzynarodowe mistrzostwo Polski – podkreśla trener Jasiński. Całość okraszona oczywiście odpowiednią oprawą medialną i efektami świetlnymi.

- Ma to być wielkie, sportowe show. Pomysłem godnym rozważenia jest z pewnością zaproszenie znanej postaci ze świata sportów walki, gwiazdy która byłaby magnesem dla kibiców – dodaje szkoleniowiec, który w ub. roku sięgnął po tytuł mistrza Polski weteranów. Jeśli zdrowie pozwoli, Jasiński ponownie wejdzie do ringu.

R.R.